ÜRÜN TANITIM:
83 inç LG OLED AI B5 4K 120Hz Smart TV AI Sihirli Kumanda webOS25 2025
₺185.999,00
Temel Özellikler
- 2.Nesil Alfa 8 AI İşlemci ile 4K görüntü kalitesi, yükseltilmiş görseller ve çevreleyen ses
- Her pikseldeki Mükemmel Siyah seviyeleri çarpıcı kontrast, derinlik ve detay sunuyor
- %100 Renk Doğruluğu ile doğru ve gerçekçi renkler. %100 Renk Hacmi ile daha zengin renk tonları
- AI Görüntü Pro, her kareyi analiz edip iyileştirerek görüntü kalitesini artırır
- AI Sihirli Kumanda üzerinde yeni AI düğmesi, sesli kontroller, sürükle ve bırak fonksiyonları
Açıklama
Açıklama
webOS platformundaki gelişmiş AI özellikleri ile size özel optimum görüntüleme deneyimi sunan yeni nesil OLED83B56LA LG Smart AI TV’leri keşfedin.
Ana Özellikler
| GÖRÜNTÜ (EKRAN) – Ekran Türü | 4K OLED |
| GÖRÜNTÜ (EKRAN) – Yenileme Hızı | 120Hz Native |
| GÖRÜNTÜ (EKRAN) – Geniş Renk Gamı | OLED Color |
| GÖRÜNTÜ (İŞLEMCİ) – Görüntü İşlemcisi | α8 AI Processor 4K Gen2 |
| GÖRÜNTÜ (İŞLEMCİ) – HDR (Yüksek Dinamik Aralık) | Dolby Vision / HDR10 / HLG |
| Oyun – G-Sync Uyumluluğu | Evet |
| Oyun – FreeSync Uyumluluğu | Evet |
| SES – Ses Çıkışı | 20W |
| SES – Hoparlör Sistemi | 2.0 kanal |
| SES – Dolby Atmos | Evet |
| BOYUTLAR VE AĞIRLIKLAR – TV Boyutları (Ayaksız) (GxYxD) (mm): | 1842 x 1055 x 52,9 |
| BOYUTLAR VE AĞIRLIKLAR – TV Ağırlığı (Ayaksız) (kg): | 26,7 |
Tüm Özellikler
| GÖRÜNTÜ (EKRAN) | |
| Ekran Türü | 4K OLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) |
| Yenileme Hızı | 120Hz Native |
| Geniş Renk Gamı | OLED Color |
| GÖRÜNTÜ (İŞLEMCİ) | |
| Görüntü İşlemcisi | α8 AI Processor 4K Gen2 |
| AI Çözünürlük Yükseltme | α8 AI 4K Süper Çözünürlük Yükseltici |
| Dinamik Ton Eşleme | Evet (Dinamik Ton Eşleme Pro) |
| AI Tür Seçimi | Evet (SDR/HDR) |
| AI Parlaklık Kontrolü | Evet |
| HDR (Yüksek Dinamik Aralık) | Dolby Vision / HDR10 / HLG |
| FILMMAKER MODE™ | Evet |
| HFR (Yüksek Kare Hızı) | 4K 120 fps (HDMI) |
| Yerel Karartma Teknolojisi | Piksel Karartma |
| Motion | OLED Motion |
| Görüntü Modu | 10 Mod |
| Gelişmiş AI Görüntü | Evet |
| Otomatik Kalibrasyon | Evet |
| Hızlı Medya Değiştirme | Evet |
| OYUN | |
| G-Sync Uyumluluğu | Evet |
| FreeSync Uyumluluğu | Evet |
| HGIG Mode | Evet |
| Oyun Ayar Menüsü | Evet (Oyun Sayfası) |
| ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) | Evet |
| VRR (Değişken Yenileme Hızı) | Yes (Up to 120Hz) |
| Oyun Performansı için Dolby Vision (4K 120Hz) | Evet |
| Tepki Süresi | 0.1ms’den az |
| SMART TV | |
| İşletim Sistemi | webOS 25 |
| USB Kamera Uyumlu | Evet |
| Always Ready | Evet |
| Web Tarayıcısı | Evet |
| Kontrol Sayfası | Evet |
| Akıllı Ses Tanıma | Evet |
| Sihirli Kumanda | Yerleşik |
| Çoklu Görünüm | Evet |
| Akıllı Telefon Uzaktan Uygulaması | Evet (LG ThinQ) |
| Apple Home Uyumluluğu | Evet |
| AI Chatbot | Evet |
| Google Cast | Evet |
| Google Home / Hub | Evet |
| Ses Kimliği | Evet |
| Apple Airplay ile çalışır | Evet |
| SES | |
| Dolby Atmos | Evet |
| AI Ses | α8 AI Ses Pro (Sanal 9.1.2 Yükseltme) |
| Gelişmiş Net Ses | Evet (Otomatik Ses Seviyesi Düzeltme) |
| WiSA Hazır | Evet (2.1 Kanala Kadar) |
| LG Ses Senkronizasyonu | Evet |
| Ses Modu Paylaşımı | Evet |
| Eşzamanlı Ses Çıkışı | Evet |
| Bluetooth Surround Uyumlu | Evet (2 Yönlü Oynatma) |
| Ses Çıkışı | 20W |
| AI Akustik Ayarlama | Evet |
| Ses Codec | AC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X (Kılavuza bakın) |
| Hoparlör Yönü | Aşağı Yönde Ses Verme |
| Hoparlör Sistemi | 2.0 kanal |
| WOW Orkestra | Evet |
| ERİŞİLEBİLİRLİK | |
| Yüksek Kontrast | Evet |
| Gri Ölçek | Evet |
| Renkleri Ters Çevir | Evet |
| BOYUTLAR VE AĞIRLIKLAR | |
| TV Boyutları (Ayaksız) (GxYxD) (mm): | 1842 x 1055 x 52,9 |
| TV Boyutları (Ayaklı) (GxYxD) (mm): | 1842 x 1144/1084 x 300 |
| Kutu Boyutları (GxYxD) | 1990 x 1200 x 187 |
| Ayak Boyutları (GxD) (mm): | 1477 x 300 |
| TV Ağırlığı (Ayaksız) (kg): | 26,7 |
| TV Ağırlığı (Ayaklı) (kg): | 27,7 |
| Kutu Ağırlığı | 37,9 |
| VESA Uyumluluğu | 400 x 400 |
| BAĞLANTI | |
| HDMI Ses Dönüş Kanalı | eARC (HDMI 3) |
| Bluetooth Desteği | Yes (v 5.3) |
| Ethernet Girişi | 1 adet |
| Simplink (HDMI CEC) | Evet |
| SPDIF (Optik Dijital Ses Çıkışı) | 1 adet |
| CI Slot | 1 adet |
| HDMI Giriş | 4 adet (4K 120Hz, adetRC, VRR, ALLM, QMS desteği sağlar (4 port)) |
| RF Girişi (Anten/Kablo) | 2 adet |
| USB Girişi | 2 adet (v 2.0) |
| Wi-Fi | Evet (Wi-Fi 6) |
| GÜÇ | |
| Güç Kaynağı (Voltaj, Hz) | AC 100~240V 50-60Hz |
| Bekleme Güç Tüketimi | 0,5 W’ın altında |
| DAHİL OLAN AKSESUARLAR | |
| Kumanda | MR25 Sihirli Kumanda |
| Güç Kablosu | Evet (Ekli) |
| YAYINCILIK | |
| Analog TV Alıcısı | Evet |
| Dijital TV Alıcısı | DVB-T2/T (Karasal), DVB-C (Kablo), DVB-S2/S (Uydu) |









